کفپوش آرملات و سوالات متداول در مورد کفپوش آرملات

کفپوش آرملات :

1-آیا کفپوش آرملات بر روی موزائیک یا آسفالت اجرا می شود؟

خیر چون محل اجرای آرملات باید عاری از هر گونه آلودگی باشد یعنی هیچ گونه گردو خاک وجود نداشته باشد این به این معنی است که برای اجرای آرملات باید سطح آن یک دست کرد.

2-آیا بعد از اجرای  آرملات باید از آن مراقبت و نگهداری کرد؟

بله باید بعد از اجرای  آرملات از آن نگهداری کرد چون  آرملات هم مانند کفپوش های دیگر نیاز به تعمیر دارد پس لازم است سالی یک بار کفپوش آرملات را شست و شو داد.

3-چه مدت بعد از اجرای  آرملات میتوان آن را برش داد؟

برش دادن آرملات به وسیله کاتر و به صورت طولی یا  عرضی و 2 روز بعد از اجرای کفپوش آرملات صورت می گیرد.

4- آرملات در چند رنگ می توان اجرا کرد؟

آرملات در 3 رنگ وجود دارد که سبز، زرد و قرمز که بسته به سلیقه مشتری اجرا می شود.

5- آرملات بر روی چه سطحی اجرا می شود؟

اجرای آرملات هم زمان با بتن ریزی اجرا می شود یعنی کفپوش آرملات بر روی بتن تازه اجرا می شود و اگر بتن قدیمی باشد بهتر است 8 سانتی متر روی آن بتن ریزی کرد  بعد کفپوش آرملات را اجرا کرد.

6-چه زمانی بتن زیر سازی شده آرملات را بتن قدیمی می دانند؟

زمانی که 13 تا 15 ساعت از زمان بتن ریزی گذشته باشد آن را بتن قدیمی گویند که دیگر کفپوش آرملات روی آن اجرا نمی شود که در این صورت باید روی آن بتن قدیمی بتن ریزی شود و بعد کفپوش آرملات را اجرا کنید.

7- آرملات برای چه مکانی مناسب است؟

کف سازی آرملات برای جاهایی که رفت و آمد و ترافیک بالا وجود دارد مناسب است و همچنین برای پارکینگ ها، کارخانه های صنعتی، برای فرودگاه ها و مکان های نظامی و. …مناسب است.

8-آیا از آرملات می توان به جای آسفالت استفاده کرد؟ بله از کفپوش آرملات می توان به جای آسفالت استفاده کرد چون هم ضد سایش، گردو خاک است و هم عمر کفپوش را بالا می برد کفپوش آرملات 2 تا 3 برابر آسفالت عمر می کند به همین دلیل است که کشور های پیشرفته از آرملات به عنوان آسفالت در بزرگراه ها و باند فرودگاه ها استفاده می کنند و همچنین هزینه نگهداری آن نصف می شود که این خود دلیل دیگری بر استفاده آن است.

تنوع محصولات امکان استفاده از کفپوش های شرکت اطلس بتن در واحد ها و صنایع مختلف از جمله سالن های تولید، پارکینگ ها و…میسر ساخته است.

اجرای آرملات که به لحاظ فیزیکی و مکانیکی از مقاومت بالایی برخوردار است و کاربری آن در پارکینگ ها و مراکز صنعتی که در معرض بارهای سنگین و دینامیکی هستند کف سازی  می باشد کفپوش آرملات به صورت همزمان با بتن ریزی به عنوان پوشش نهایی در ضخامت های مختلف اجرا می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *