کفپوش بتنی پیاده رو _ بتن رنگی _ هاردملات

کفپوش بتنی پیاده رو : کفپوشی هست که از قطعات بتنی پیش ساخته درست شده است و با پودرهای ضد سایش و رنگی تزئین می شود.

این روزها کفپوش بتنی تبدیل به یکی از پارامتر های بزرگ شهر سازی شده است شرکت اطلس بتن با 10 سال سابقه در اجرای کفپوش بتنی در کشور است هدف اصلی شرکت اطلس بتن ارتقای سطح کیفی و تامین رضایت مشتریان است.

تفاوت کفپوش بتنی نسبت به کفپوش بتنی پیاده رو :کفپوش بتنی پیاده رو از قطعات پیش ساخته بتنی است که با روکش پودر های رنگی ضدسایش پوشیده شده است که در نتیجه مقاومت سایشی بالایی دارد به همین دلیل است که به عنوان مناسب ترین کفپوش در پیاده رو استفاده می شود.

و همچنین در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است استفاده می شود جایگزین مناسبی برای آسفالت است در هر ابعادی ساخته می شود و در ضمن 24 رنگ مختلف تولید می شود در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم است هیچ گونه گردو خاکی تولید نمی کند در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی دارد هیچ گونه لغزش و سرخوردگی وجود ندارد حتی در اثر ریزش روغن.

کاربرد کفپوش بتن آماده در پیاده رو ها و پارک ها و مسیر های پرتردد استفاده می شود.

ویژگی کفپوش بتنی پیاده رو قابلیت جابجایی و تغییر چیدمان در هر زمان حتی پس از نصب کامل آن، در حالی که کفپوش بتنی اینگونه نیست کفپوش بتنی اگر اجرا شود دیگر نمی توان آن را تغییر یا جابجا کرد.

کفپوش بتنی یک دست اجرا می شود در حالی که کفپوش بتنی آماده قطعات کوچک کنار هم چیده می شود.

مراحل اجرای کفپوش بتنی آماده :ابتدا قسمت اضافی خاک های سطح را برمی داریم تا به سطحی صاف و مقاوم برسیم و بعد 30 سانتی متر شن جاده سازی به عنوان لایه ی مقاوم روی سطح می ریزیم و بعد آن را با دستگاه می کوبیم و در آخر شروع به چیدمان سطح می کنیم و بعد از چیدمان نباید از روی آن گذشت تا زمانی که درزهای آن پر شود.

موارد کاربرد کفپوش بتنی :

-برای کفسازی تزئینی

-به عنوان کفپوشی که ضد سایش و ضد سرخوردگی

-در پارکینگ ها و انبار ها بیشترین کاربرد را دارد

-در مکان هایی که نیاز به شیب بندی دارد مناسب است

-در پالایشگاه ها و جایگاه سوخت گیری مورد استفاده قرار می گیرد

-استحکام بالا

-مقاوم در برابر یخ زدگی

-تنوع رنگ

-هزینه نگهداری آن پایین است

-کفپوش بتنی به راحتی اجرا می شود

از آنجایی که ایران یکی از کشورهای تولید کننده سیمان است به همین دلیل استفاده از آن از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

شرکت اطلس بتن تولید کننده و مجری کفپوش های بتنی با مقاومت بالا و ضد سایش می باشد امروزه از الیاف در کفپوش بتنی استفاده می شود و این الیاف کاربرد فراوانی دارد، باعث می شود که شکنندگی کفپوش را به نحوه قابل توجهی کم می شود و همچنین در مقابل ضربه و فشار مقاوم است و استفاده های فراوانی دارد از جمله در پیاده رو ها و کف سالن ها و خیابان ها استفاده می شودکفسازی های آن به راحتی اجرا می شود.

امروزه در کشور های پیشرفته برای زیبا سازی شهر از کفپوش های مدرن استفاده می کنند که هم محیط را زیبا می کند و هم طول عمر آن زیاد است.

بتن رنگی هم مانند کفپوش بتنی پیاده رو می باشد با این تفاوت که به صورت یک دست اجرا می شود و بیشتر بتن رنگی را در سالن ها و پارکینگ ها اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09198473955