قیمت اجرای آرماتور بندی کف پارکینگ

قیمت اجرای آرماتور بندی براساس دو مقوله وزن و کیلو گرم محاسبه می شود که محاسبه  بر عهده پیمانکار می باشد.

آرماتور بندی یکی از حساس ترین و مهم ترین قسمت های کف سازی می باشد زیرا تمام فشار وارده به وسیله میلگرد تحمل می شود پس بهتر است در اجرای آرماتور بندی دقت کنیم.

تا در زمان بتن ریزی از جای خود حرکت نکند فاصله آنها از یکدیگر باید طوری باشد که بزرگترین سنگ های بتن هم به راحتی از آن عبور کند.

در اجرای آرماتور که قطر میلگرد هایی که 12 میلی متر است با دست می توان خم کرد ولی میلگرد های بالای 12 میلی متر تا 25 میلی متر را باید با دستگاه های مکانیکی خم کرد زیرا نمی توان آن را با دست خم کرد.

باید حتما میلگرد های بالای 12 میلی متر با دستگاه مکانیکی بریده شود و از بریدن میلگرد ها با دستگاه جوش جددا خودداری کنید زیرا دستگاه جوش مقاومت میلگرد را از بین می برد به طوری که میلگرد به راحتی خم می شود.

باید این را در نظر داشته باشید که حداکثر طول میلگرد ها 12 متر می باشد و در اجرای آرماتور بندی کف که طول کف سازی زیاد است بهتر است میلگرد ها را طوری به هم وصل کنید که وزن بار وارده بر آن را تحمل کند.

تمام اتصالات میلگرد نباید در یک مکان باشد یعنی حداقل یکی در میان در یک مکان میلگرد ها به هم برسند و محل اتصال به صورت پوتین باشد تا همدیگر را قفل کنند.

طول دو میلگرد روی هم آمده به اندازه قید شده روی نقشه باید باشد یعنی مقدار آن باید 40 برابر قطر میلگرد استفاده شده می باشد.

باید این را هم بدانید که بعد از اجرای آرماتور بندی کف که میلگرد ها به هم وصل شدن نکته اصلی بعد از آن فاصله قالب ها از میلگرد ها می باشد که حداقل فاصله 5 سانتی متر است تا پوشش بتن روی میلگرد ها دارای ضخامت مناسبی باشد.

و رعایت نکردن این نکته باعث از بین رفتن پی های کف می شود و رعایت کردن آن باعث افزایش مقاومت بتن در برابر زلزله و همچنین عمر بتن را افزایش می دهد و  اگر فاصله قالب ها از میلگرد ها کمتر باشد در اجرای بتن ریزی به مشکل می خورید چون سنگ دانه‌های بزرگ در اجرای بتن ریزی بین قالب ها گیر می کند و باعث می شود بتن در تمام کف یک نواخت پخش نمی شود.

قیمت اجرای آرماتور بندی در هوای گرم هیچ فرقی نمی کند ولی بتن ریزی در گرمای بالا که هیچ گونه بادی وجود ندارد و رطوبت کم است که باعث تبخیر آب و آبگیری سیمان و در نتیجه کاهش کارایی بتن که باعث کاهش مقاومت نهایی بتن و همچنین موجب ترک خوردگی بتن تازه می شود فرق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09198473955