قیمت دستمزد اجرای آرماتور بندی چگونه محاسبه می شود

قیمت دستمزد اجرای  آرماتور بندی بستگی به وزن میلگرد و بعضی وقتها هم قیمت دستمزد اجرای آرماتور بندی به صورت متر مربع محاسبه می شود.

قیمت اجرای آرماتور بندی بستگی به بتن ریزی هم دارد به طوری که اگر اجرای بتن ریزی بر عهده کارگزار باشد هزینه آرماتور بندی کف کم می شود.

برای اجرای بتن ریزی حتما باید آرماتور بندی با دقت اجرا شود که این یعنی در تهیه سیم آرماتور بندی، میلگرد و همچنین اسپیسر پلاستیکی باید دقت زیادی کرد.

قیمت دستمزد اجرای  آرماتور بندی هم باید با صاحب کار هماهنگ شود تهیه کلیه لوازم بر عهده کارفرما است.

پیمانکار باید قبل از ارائه قیمت اجرای آرماتور بندی از محل پروژه بازدید کند و از هر گونه ابهام از صاحب کار استعلام شود.

در اجرای آرماتور بندی حتما باید تمام میلگرد ها با دستگاه مکانیکی بریده شود و همچنین تهیه هر گونه آهن الات ،میلگرد، بتن و دستگاه بتن ریزی بر عهده کارفرما است.

قیمت دستمزد اجرای آرماتور بندی باید قبل از شروع کار مشخص شود و 10 درصد به عنوان حسن انجام کار طی قرار داد 2 ماه و در صورت بدون عیب بودن تمام هزینه اجرا باید تصویه شود.

یکی از ویژگی های اصلی اجرای آرماتور بندی در کف استخر شنا این است که باید استحکام بالایی در برابر نفوذ آب داشته باشد.

قیمت دستمزد آرماتور بندی در کف استخر هم مانند قیمت آرماتور بندی کف پارکینگ و سوله می باشد.

ویژگی اصلی استفاده از میلگرد برای اجرای آرماتور بندی این است که میلگرد های مصرفی باید عاری از هر گونه آلودگی از قبیل قیر و سیمان سخت و مواد زائد باشد.

و اگر هم عیبی داشته باشد باید قبل از اجرای بتن ریزی برطرف شود باید میلگرد مصرفی تازه و سالم باشد و نبايد در اجرای آرماتور بندی از میلگرد های زنگ زده استفاده شود.

میلگرد زنگ زده بعد از مرور زمان پوسیده می شود و در نتیجه باعث ترک خوردن بتن می شود.

میلگرد نباید با دستگاه جوش برش داده شود چون باعث می شود که میلگرد مقاومت اصلی خود را از دست بدهد پس بهتر است از دستگاه مکانیکی برای برش میلگرد استفاده شود تا طول عمر میلگرد را هم زیاد کند.

در زمان نگهداری و حمل و نقل میلگرد آن را طوری باید حفاظت کرد که میلگرد از زنگ زدگی به دور باشد .

قیمت آرماتوربندی به ۲ صورت محاسبه می شود یا با کیلوگرم محاسبه می شود یعنی مقدار وزن مصرفی میلگرد یا متر مربع محاسبه می شود و همچنین اگر متراژ کار زیاد باشد قیمت آرماتوربندی پایین می آید و اگر وزن میلگرد زیاد باشد قیمت آرماتوربندی پایین می آید.

شرکت اطلس بتن در زمینه کف سازی مشارکت می کند و در زمینه فنداسیون  هیچ گونه اقدامی چه از لحاظ اجرا و چه از لحاظ تهیه مصالح انجام نمی دهد قیمت آرماتوربندی که داده می شود فقط برای کف کار می باشد پس لطفا بابت اجرای فنداسیون تماس نگیرید.

2 دیدگاه در “قیمت دستمزد اجرای آرماتور بندی چگونه محاسبه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09198473955