اجرای کف سازی هارد ملات (بتن سخت کننده )و قیمت دستمزد آن چگونه محاسبه می شود

اجرای کف سازی هارد ملات :

اجرای کف سازی هارد ملات بیشتر در مکان های صنعتی کاربرد دارد و در اصل هارد ملات یک بتن پر مقاوم با ضخامت 1 تا 2 سانتی متر می باشد.

اجرای هارد ملات بر روی بتن تازه انجام می شود و در صورت قدیمی بودن بتن، حتما باید حداقل 8 سانتی متر بتن تازه ریخته شود بعد هارد ملات اجرا شود و زمانی که 13 ساعت از عمر بتن گذشته باشد به آن بتن قدیمی گویند.

قیمت دستمزد اجرای کف سازی هارد ملات به چندین عامل بستگی دارد که یکی از آن ضخامت اجرای هارد ملات است یعنی هرچه ضخامت کفپوش هارد ملات بیشتر باشد قیمت اجرای هارد ملات هم بالا می رود و برعکس، هر چه ضخامت اجرای هارد ملات کم باشد هزینه اجرای هارد ملات کم می شود.

دلیل دیگر تغییر قیمت اجرای کف سازی هارد ملات متراژ پروژه می باشد یعنی هر چه متراژ پروژه بالا باشد قیمت اجرای هارد ملات پایین می آید و هر چه متراژ پروژه کم باشد قیمت اجرای هارد ملات بالا می رود.

قیمت اجرای بتن سخت در حال افزایش می باشد و دلیل آن هم افزایش تجهیزات و ماله پروانه ای می باشد قیمت اجرای بتن سخت با قیمت دستمزد نیروهای بتن ریز رابطه مستقیم دارد یعنی با افزایش قیمت دستمزد نفرات ، قیمت اجرای بتن سخت هم افزایش پیدا می کند.

کاربرد اجرای کف سازی هارد ملات :

در کارگاه ها و صنایع صنعتی که در معرض رفت و آمد و فشار های زیادی بر کفپوش است مورد استفاده قرار می گیرد و برای بهبود سطح و مقاوم کردن کفپوش هم مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی اصلی اجرای کف سازی هارد ملات این است که مدت ماندگاری زیادی دارد و بعد از اجرا هم به راحتی می توان روی آن را با دستگاه ساب صیقلی کرد.

مزایای اجرای کف سازی هارد ملات :

*مقاومت بالا در برابر عدم تولید گردو غبار

*ضد آب بودن و در سالن های مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد

*مقاومت سایشی بالا در برابر ترافیک های سنگین

*غیر قابل سرخوردگی و همچنین ضد لغزندگی

*مقاوم در برابر نفوذ مواد نفتی و روغنی

*مقاومت بالا در برابر انجماد و یخ زدگی

*زیبایی و تنوع رنگی

*و………

نحوی اجرای هارد ملات :

آماده کردن سطح برای اجرای بتن ریزی و بعد اجرای بتن با عیار 350 و به از مدتی اجرای هارد ملات بر روی بتن تازه، بتن تازه باید طوری باشد که وقتی روی آن راه می روید فرو نروید و فقط جای پایتان بماند.

برای اجرای هارد ملات ابتدا باید محصول را با مقداری مشخص آب حل کرد تا به حالت خمیری در آید و بعد روی بتن تازه پخش کنید و بعد به وسیله شمشه کشی آن را یک دست می کنیم و بعد به وسیله ماله سینی و ماله برقی آن را صاف می کنیم و در پایان اجرای درزهای انقباضی، و در صورت صیقلی کردن می توان روی آن ساب زنی کرد.

اجرای هارد ملات به وسیله ماله پروانه‌ای باعث می شود که شما سطحی کاملا صاف و صیقلی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09198473955