اجرای آرملات با ماله پروانه‌ای / قیمت اجرای آرملات / قیمت آرملات

اجرای آرملات با ماله پروانه‌ای  بیشتر در انبارها و محوطه های صنعتی و پارکینگ ها کاربرد دارند برای اجرای آرملات با ماله پروانه‌ای ابتدا باید سطح کار را کاملا صاف و یک دست کرد .

اگر بتن کف کار قدیمی یا از بین رفته باشد نمی توان آرملات اجرا کرد زیرا باید 8 تا 10 سانتی متر بتن تازه در زیر کار باشد و همچنین در ابتدای کار اجرای آرملات باید مگریزی شود تا سطح صاف شود و بتن به یک اندازه ریخته شود و برای مقاوم تر کردن کف کار بهتر است آرماتوربندی بندی شود .

و حتی می توان به جای آرماتور بندی از متریال جای گزین یعنی الیاف فورتا استفاده کرد و بعد از اجرای آرماتوربندی یا استفاده از الیاف فورتا مرحله بعد اجرای بتن ریزی می باشد.

بعد از اجرای بتن ریزی نوبت به اجرای آرملات می رسد و این 2 مرحله باید حتما در یک اجرا شود شرکت آرملات با سابقه بالایی که در اجرای آرملات و فروش پودر آرملات دارند می تواند مشاور خوبی برای کف سازی کار فرماها باشد .

شرکت آرملات در بیشتر شهرهای ایران نمایندگی در زمینه اجرای آرملات دارد و این خود باعث می شود هزینه اجرای آرملات بالا نرود هزینه اجرای آرملات زمانی که اجرا کننده در همان شهر باشد پایین می آید.

قیمت هر متر مربع آرملات به ضخامت اجرای آرملات بستگی دارد یعنی زمانی که ضخامت 1 سانتی متر است قیمت هر متر مربع آرملات پایین تر از زمانی است که ضخامت اجرای آرملات 2 سانتی متر است.

زمانی که ضخامت اجرای آرملات افزایش پیدا می کند قیمت اجرای آرملات نیز افزایش پیدا می کند و همچنین  اگر بتن ریزی زیر آرملات افزایش پیدا کند قیمت اجرای آرملات هم افزایش پیدا می کند.

افزایش دستمزد اجرای آرملات به چندین عامل بستگی دارد که یکی از آنها متراژ پایین پروژه است و همچنین اگر پروژه اجرایی در محل زندگی شما باشد دستمزد اجرای آرملات پایین می باشد.

مقدار استفاده آرملات به ازای هر متر مربع متغیر است یعنی اگر اجرای 1 سانتی متر باشد مقدار استفاده آرملات به ازای هر متر مربع 22 کیلو گرم است و اگر اجرای آرملات 2 سانتی متر باشد مقدار استفاده آرملات 44 کیلوگرم است .

مزایای اجرای آرملات :

*باعث مقاومت کردن سطح می شود،

*ضد سایش کردن سطح،

*مقاومت در برابر سایش،

*باعث زیبایی کف،

*مقاوم در برابر عوامل شیمیایی ،

ویژگی استفاده از آرملات :

*چسبندگی بالا،

*یک پارچه بودن کفپوش،

*مقاومت بالا،

*سازگاری خوب با محیط،

*قابلیت بهره برداری بعد از 3 روز،

*همزمان با بتن ریزی اجرا می شود،

آرملات چیست؟ بتن سخت صنعتی است که به ضخامت 1 تا 2 سانتی متر و همزمان با حداقل 8 سانتی متر بتن اجرا می شود و به صورت یک پارچه اجرا می شود.

ترکیب مواد اولیه آرملات به صورتی است که مقاومت بالایی از بتن با عیار 350 دارد و اصلی ترین ترکیب مواد اولیه آرملات سیلیس می باشد که مقاومت آرملات را بالا می برد.

اجرای آرملات با ماله پروانه‌ای باعث تحول جدیدی در کف سازی شده است دلیل آن هم این است که اجرای آرملات با ماله پروانه‌ای دقت و سرعت کار را بالا می برد و همچنین کیفیت کار هم را هم بالا می برد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *